רפורמת "דרך שווה" בתחבורה הציבורית

כל מה שצריך לדעת על השינויים בתחבורה הציבורית

באוגוסט 2022 משתנים מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית. כדי להפוך את המעבר לפשוט וקל, ריכזנו עבורכם את הדברים שחשוב לדעת לקראת הרפורמה בתחבורה הציבורית.

תעריף הנסיעה נקבע לפי מרחק וסוג אמצעי התחבורה

תעריף הנסיעה מחושב מעתה לפי מרחק נסיעה אווירי ואמצעי התחבורה - אוטובוס ורכבת קלה או רכבת. התעריפים נקבעים לפי מרחק של עד 15 ק"מ, 40 ק"מ, 75 ק"מ, 120 ק"מ, 225 ק"מ ועד נסיעה ללא הגבלה בכל הארץ.

נסיעה מקומית באוטובוס עד מרחק של 15 ק"מ, שעד כה עלתה 6₪ עבור נסיעה בודדת או בערך צבור במרבית הערים, תעלה כעת 5.5₪.

"חופשי ארצי" במחיר 225₪

חוזה חדש מאפשר נסיעה באוטובוס ורכבת קלה למרחק של עד 225 ק"מ, ללא הגבלה במשך חודש שלם, במחיר 225₪. ישנו חוזה המאפשר לנסוע בנוסף גם ברכבת ישראל עד מרחק של 40 ק"מ, במחיר של 255₪ לחודש.

חופשי חודשי בין ישובים מחוץ למטרופולין ירושלים / גוש דן / חיפה במחיר 99₪

חוזה חדש מאפשר לראשונה נסיעה עד מרחק של 40 ק"מ באוטובוס, בין ישובים מחוץ למטרופולין ירושלים / גוש דן / חיפה במחיר של 99₪ לחודש.

נסיעה חופשית לבני 75 ומעלה

אזרחים ותיקים בני 75 ומעלה זכאים לנסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה הציבורית, בכל רחבי הארץ, ללא תשלום. לקבלת ההטבה יש לבצע באופן חד-פעמי עדכון פרופיל באתר רב-קו אונליין, באפליקציית רב-קו אונליין למכשירי אנדרואיד ואייפון תומכים או באחת מעמדות השירות של רב-קו אונליין בקיוסקים, רשתות שיווק ופארם ברחבי הארץ.

לפרטים נוספים על "רב-קו זהב" >>>

חופשי חודשי בהנחה של 50% גם לפרופיל נוער

עד כה נהנו בעלי פרופיל נוער ברב-קו מהנחה של 50% בטעינת ערך צבור בלבד. החל מאוגוסט 2022, בעלי פרופיל נוער נהנים מהנחה של 50% גם בטעינת חוזה חופשי חודשי.

ביטול ההנחה בערך צבור לבעלי פרופיל רגיל

החל מאוגוסט תבוטל ההנחה הקיימת בערך צבור הניתנת לבעלי פרופיל רגיל. למשל, החל מתאריך 1.8, בטעינה של ערך צבור במחיר 100₪ יטען לכרטיס הרב-קו 100₪ ערך צבור.

הגדלת הנחה בערך צבור לזכאי ביטוח לאומי ובעלי פרופיל נכה

זכאיי ביטוח לאומי ובעלי פרופיל נכה זכאים החל מאוגוסט 2022 להנחה של 50% בטעינת ערך צבור לכרטיס הרב-קו. למשל, בטעינה של ערך צבור בשווי 50₪, יטען לכרטיס הרב-קו 100₪ ערך צבור לשימוש בכל אמצעי התחבורה.

לפרטים נוספים על טעינת פרופיל הנחה מיוחד >>>